Skip to main content
search
0

Jeśli istnieje jeden produkt, którego potrzebuje każda blondynka, to jest to fioletowy szampon! Włosy blond bardzo często są narażone na różne czynniki zewnętrzne (zwłaszcza jeśli niedawno były rozjaśniane) i czasami mogą wyglądać na matowe, żółte, a nawet miedziane. Szampon w kolorze fioletowym albo srebrnym ochładza i neutralizuje kolor włosów, zachowując odcień blond na dłużej.

Jak działa fioletowy szampon?

Aby dokładnie wyjaśnić działanie fioletowego szamponu, przyjrzymy się kwestiom technicznym. W teorii kolorów, fioletowy jest przeciwieństwem żółtego, więc fioletowy kolor w szamponie równoważy kolor blond, działając jak toner, który pomaga zredukować żółto-pomarańczowe tony i zmienić odcień włosów na chłodny, promienny blond. Twój stylista włosów używa profesjonalnego toneru, gdy farbuje Twoje włosy, ale on dość szybko się wypłukuje, dlatego potrzebujesz fioletowego kosmetyku ochładzania odcienia blond w domu.

Jak często powinnam używać fioletowego szamponu?

To, jak często używasz fioletowego szamponu, zależy całkowicie od rodzaju włosów i Twojego aktualnego odcienia, dlatego przed użyciem zalecamy dokładne przyjrzenie się swoim włosom.

Nasz Szampon Violet Crush nadaje się do codziennej pielęgnacji włosów, niwelując przy tym miedziane refleksy. To najlepszy fioletowy szampon do neutralizacji żółtawych tonów bez ryzyka przepigmentowania włosów. Jeśli nigdy wcześniej nie używałaś fioletowego szamponu, to jest ten moment!

Intensywny Szampon Violet Crush to nowy produkt w naszej gamie. Ten intensywnie fioletowy szampon z ultrafioletowym pigmentem błyskawicznie zmienia niechciane miedziane refleksy we włosach na chłodniejszy, jaśniejszy blond. Zalecamy używanie go co tydzień lub w razie potrzeby, aby osiągnąć pożądany chłodny odcień blondu.

Szampon wykorzystuje technologię zgłoszoną do opatentowania, dzięki której produkt zawiera zarówno fioletowe, jak i niebieskie pigmenty, które jednak nie przepigmentowują włosów. Szampon radzi sobie zarówno z odcieniami żółtymi, jak i pomarańczowymi, co daje jeszcze mocniejszy efekt neutralizacji odcienia. Dodaj do tego fioletową odżywkę, a otrzymasz zwycięską kombinację!

Trzeba jednak pamiętać o tym, że jeśli użyjesz zbyt dużo fioletowego szamponu i pozbędziesz się zbyt wielu żółtych tonów z Twojego blondu, Twoje włosy mogą zmienić odcień na ciemniejszy niż chciałaś. Powinnaś regularnie myć włosy szamponem do włosów blond, aby kolor był intensywny, ale nie żółtawy.

Jak używać fioletowego szamponu?

Rodzaj fioletowego szamponu, którego używasz, zależy od Twojego rodzaju włosów i ich aktualnego odcienia, dlatego zalecamy dokładne przyjrzenie się swoim włosom przed użyciem i postępowanie zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. To, jak często używasz fioletowego szamponu, zależy również od indywidualnych preferencji – ale John Frieda zawsze o Ciebie zadba!

Nasz Szampon Violet Crush jest odpowiedni do codziennego użytku, aby Twój odcień blondu nie zmieniał się na żółtawy. To najlepszy fioletowy szampon do neutralizacji miedzianych tonów bez ryzyka przepigmentowania włosów. Jeśli nigdy wcześniej nie używałaś szamponu do włosów blond, to jest dobra okazja! Możesz używać go codziennie tak samo, jak każdego innego szamponu.

Natomiast Intensywny Szampon Violet Crush to nowy produkt w naszej gamie. Ten intensywnie napigmentowany ultrafioletowy szampon błyskawicznie zmieni niechciane miedziane refleksy na Twoich włosach na chłodniejszy, jaśniejszy blond, już po jednym myciu! Jeśli zastanawiasz się, jak często używać tego szamponu, aby osiągnąć pożądany poziom chłodnych tonów, to rekomendujemy stosowanie go raz na tydzień lub w razie potrzeby.

Fioletowe szampony John Frieda wykorzystują technologię zgłoszoną do opatentowania, dzięki której zawierają zarówno fioletowe, jak i niebieskie pigmenty i ochładzają odcień blond bez ryzyka przepigmentowania włosów. Wszystkie te szampony radzą sobie zarówno z żółtymi, jak i miedzianymi odcieniami, co daje mocniejszy efekt neutralizujący. Połącz jeden z powyższych fioletowych szamponów z naszą Odżywką Violet Crush , aby uzyskać zwycięską kombinację.

40136 Carousel Educate2

Jak długo powinnam trzymać fioletowy szampon na włosach?

To zależy od Twoich włosów, a także od używanych produktów. Zalecamy ścisłe trzymanie się instrukcji użycia. Formuły różnią się od siebie, niektóre produkty muszą być spłukane od razu, a inne mogą być pozostawione na włosach na 5 minut lub dłużej. Fioletowy szampon nie zafarbuje Twoich włosów, ale jeśli zostawisz go na głowie zbyt długo, może zostawić fioletowe zabarwienie. Na szczęście łatwo można się go pozbyć, myjąc włosy szamponem oczyszczającym. Niektórzy twierdzą, że lepiej aplikować fioletowy szampon na suche włosy, ponieważ wtedy kolor lepiej się wchłonie, ale nie słuchaj ich! Szamponu do włosów blond należy zawsze używać na mokre włosy, aby zapewnić równomierną absorpcję barwnika, unikając w ten sposób powstawania niejednolitych plam na głowie.

Jesteś gotowa pożegnać się z żółtym odcieniem swoich włosów, aby mieć na głowie wymarzony blond? W takim razie, poznaj naszą gamę produktów Violet Crush, aby zadbać o swój idealny odcień.

Źródło: https://www.johnfrieda.com/en-uk/blog/hair-products/purple-shampoo-101/