Skip to main content

Niezależnie od rodzaju włosów, każde mogą się czasem puszyć. Gdy dowiesz się, czym to jest spowodowane, możesz podjąć proste kroki, aby temu zapobiec. Chociaż nie ma jednej złotej rady, jak ujarzmić puszące się włosy, zebraliśmy główne przyczyny puszenia się oraz kilka pomocnych wskazówek dotyczących pielęgnacji włosów, aby Twoja fryzura pozostała gładka i zdefiniowana.

Dlaczego moje włosy się tak puszą?

Główną przyczyną puszenia się włosów jest brak nawilżenia. Suche włosy pochłaniają wilgoć z powietrza, powodując ich puszenie się, co przy okazji wyjaśnia, dlaczego wilgoć w powietrzu może jeszcze bardziej pogorszyć ich wygląd!
Oto sześć powodów, dla których Twoje włosy mogą być spuszone, oraz proste sposoby na to, jak nad tym zapanować.

1. Energiczne suszenie ręcznikiem

Możesz być przekonana, że suszenie włosów za pomocą ręcznika jest lepsze od suszarki do włosów, jednak używanie szorstkiego ręcznika może uszkadzać włosy, powodując ich puszenie. Zamiast niego wypróbuj ręcznik z mikrofibry lub zapleć lekko wilgotne włosy w warkocz i pozostaw je do wyschnięcia przez noc, aby obudzić się ze wspaniałymi falowanymi włosami, bez konieczności układania ich na gorąco!

Why Is My Hair Frizzy 3

2. Nadmierne czesanie włosów

Zbyt częste czesanie może powodować niszczenie włosów, a gdy są one łamliwe i mają rozdwojone końcówki, będą wtedy jeszcze bardziej podatne na puszenie.

3. Zbyt częsta stylizacja na gorąco

Częste używanie urządzeń do stylizacji typu prostownica czy lokówka może pozbawić włosy naturalnego nawilżenia, prowadząc do nadmiernego wysuszenia i uszkodzenia włosów podatnych na puszenie. Jeśli nie chcesz rezygnować ze stylizacji na gorąco, pamiętaj o termoochronie.

4. Zbyt wysoka temperatura wody pod prysznicem

Gorący prysznic może i jest relaksujący, ale nie jest dobry ani dla włosów ani dla skóry głowy. Gorąca woda pozbawia skórę głowy i włosy naturalnych olejków, które nawilżają i nabłyszczają włosy. A to prowadzi do jeszcze większego puszenia się włosów. Łatwo sobie z tym poradzić, po prostu myj włosy w niższej temperaturze.

Why Is My Hair Frizzy 4

5. Rozdwojone końcówki włosów

Kruche, rozdwojone końcówki są niezwykle podatne na puszenie, a im dłużej nic z tym nie zrobisz, tym gorzej będą wyglądać. Zalecamy regularne podcinanie końcówek, aby zapobiec ich przesuszeniu.

6. Wilgotność

Wilgotność jest główną przyczyną puszenia się włosów. I chociaż nie da się kontrolować poziomu wilgotności w powietrzu, odpowiednie produkty mogą ochronić Twoje włosy.

Why Is My Hair Frizzy 1

Kontrola nad puszeniem dla cienkich i grubych włosów

Pójście do fryzjera w celu podcięcia rozdwojonych końcówek to jeden ze sposobów na walkę z puszeniem się włosów, jednak istnieje wiele produktów, których możesz użyć w domu.

Jeśli masz cienkie i puszące się włosy, wypróbuj nasz Weightless Wonder Smoothing Crème na mokre lub suche włosy, aby natychmiast ograniczyć puszenie i elektryzowanie się włosów, bez ich obciążania.

A jeśli masz grubsze włosy, przejrzyj naszą gamę Frizz Ease, aby znaleźć dokładnie to, czego potrzebujesz.

Źródło: https://www.johnfrieda.com/en-uk/blog/hair-care/what-causes-frizzy-hair/