Skip to main content
search
0

Odśwież swój odcień blond w zaciszu własnego domu.

Drastyczne zmiany koloru włosów lepiej zostawić profesjonalistom, są jednak sposoby na delikatne wzmocnienie swojego odcienia blond w domu.

Niezależnie od tego, czy oczekujesz efektu platynowego blondu czy takiego tylko muśniętego słońcem, mamy dla Ciebie wskazówki, triki i zalecane produkty, które Ci się przydadzą jeśli planujesz rozjaśnić włosy w domu, aby mieć swój wymarzony odcień blond.

How To Lighten Hair 2

1. Używaj szamponu i odżywki, które rozjaśniają włosy

Blond włosy mogą być podatne na blaknięcie. To oznacza, że już kilka tygodni po tym, jak wyjdziesz z salonu fryzjerskiego jako jasna blondynka, możesz zauważyć, że Twój odcień blondu wygląda na matowy. Na szczęście możesz coś z tym zrobić w swoim własnym domu za pomocą szamponu i odżywki, rozjaśniających włosy.
Aby nie mieć włosów w nudnym poszarzałym odcieniu, zamień swój zwykły szampon na nasz Szampon Sheer Blonde Go Blonder i Odżywkę Go Blonder, aby stopniowo rozjaśnić swoje blond włosy.

Jeśli zależy Ci na utrzymaniu koloru włosów w idealnym stanie, przygotowaliśmy kilka wskazówek, jak przedłużyć trwałość koloru włosów (zarówno dla blondynek, brunetek, jak i rudych!).

How To Lighten Hair 1

2. Rozjaśniaj włosy między myciami, używając kosmetyków z dodatkiem cytryny

Polewanie włosów sokiem z cytryny jest dość kłopotliwym sposobem na rozjaśnienie włosów. Na szczęście, nasz Spray rozjaśniający Go Blonder zawiera mieszankę cytrusów i rumianku, które stopniowo i delikatnie rozjaśniają włosy blond, nawet o dwa odcienie.

Dzięki regulowanej nasadce sprayu, możesz go używać do konkretnych partii włosów – w zależności od tego czy chcesz, aby odrosty stały się mniej widoczne albo gdy chcesz dodać kilka jaśniejszych pasemek, czy wręcz rozjaśnić całe włosy. Rozjaśnione włosy są bardziej podatne na działanie czynników zewnętrznych, dlatego zawsze zalecamy użycie naszej maseczki Lemon Miracle Masque, aby zminimalizować uszkodzenia, występujące zarówno przed, jak i po rozjaśnianiu.

How To Lighten Hair 5

3. Używaj produktów, które podkreślą Twoje naturalne pasemka

Świeżo rozjaśnione pasemka tworzą natychmiastowy efekt włosów muśniętych słońcem, ale czasami przesuszenie i uszkodzenia mogą sprawić, że Twój odcień blond będzie wyglądać na matowy.

Jeśli więc zastanawiasz się, jak podkreślić naturalny wygląd pasemek, zadbaj o nawilżenie swoich włosów. Wypróbuj nasz Szampon i Odżywkę Highlight Activating aby natychmiast rozświetlić pasemka i ujawnić pełne spektrum tonów blond na Twoich włosach.

How To Lighten Hair 4

4. Używaj fioletowego szamponu, aby pozbyć się rudych podtonów

Po koloryzacji, włosy blond mogą z czasem stawać się lekko miedziane. Jednak jest sposób na to, aby pozbyć się niechcianego ciepłego odcienia, łatwy do wykonania w domu. Nasz Intensywny Szampon Violet Crush gwarantuje wyeliminowanie żółtawych tonów i uzyskanie chłodniejszego odcienia już po jednym myciu włosów.

How To Lighten Hair 3

Bez względu na to czy masz na włosach mroźne odcienie, czy subtelne, ledwo muśnięte słońcem kosmyki, albo jasny blond na całej głowie, zadbaj w domu, aby Twoje jasne włosy wyglądały jak najlepiej, dzięki tym czterem prostym wskazówkom.

Źródło: https://www.johnfrieda.com/en-uk/blog/hair-colour/how-to-lighten-hair-at-home/